Dlaczego świętujemy 11 listopada ?

http://sp215.info/s2/images/ilustracje/kotylion.jpgW ramach obchodów 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klasy 3b wybrali się na wycieczkę do Muzeum Wojska Polskiego, aby uczestniczyć w warsztatach pt.: "Dlaczego świętujemy 11 listopada?".
Celem wycieczki było kształtowanie u uczniów postaw obywatelskich i patriotycznych, zgłębienie wiedzy na temat historii Polski, kształtowanie postawy szacunku do wartości i tradycji narodowych oraz osób, które tworzą historię polskiego narodu.
W trakcie warsztatów uczniowie dowiedzieli się, w jakich okolicznościach Polska utraciła niepodległość, czym były rozbiory,  jak wyglądało życie Polaków pod zaborami i w jaki sposób nasz kraj odzyskał wolność. Udział w warsztatach pozwolił uczniom poznać wiele ciekawych faktów z życia Józefa Piłsudskiego. W czasie zajęć uczniowie mieli także możliwość własnoręczne uszyć kokardę narodową. Miłym akcentem na zakończenie warsztatów było zespołowe układanie puzzli, które przedstawiały drogę Polaków do niepodległości.