List dyrektora

http://sp215.info/s2/dokumenty/artykuly/2021/21/sp215-logo.jpg

 

List Dyrektora

 

Szkoły  Podstawowej nr 215

 

im. Piotra Wysockiego w Warszawie

 

z okazji 60 – lecia  działalności placówki

 

 


   Drodzy Uczniowie, Rodzice, Absolwenci, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły, Szanowni Państwo !

      Rok  2020/21 jest już sześćdziesiątym z kolei rozdziałem w historii naszej szkoły.
      Każdy z nich to opowieść o ludziach, którzy w tych murach pracowali, uczyli się, osiągali sukcesy - te wielkie i te mniejsze, czasem mierzyli się z trudnościami, a czasem  głęboko przeżywali porażki.
     To oni przez lata tworzyli historię naszej szkoły, a dziś tworzymy ją my wszyscy.
    Sześćdziesiąt lat to bardzo dużo czasu, to księga wielu różnych wydarzeń w życiu człowieka.
    Z dziejami szkoły jest podobnie. W ciągu minionych dziesięcioleci powstała zatem opowieść o ponad 7 tysiącach uczniów, którzy opuścili jej mury jako absolwenci, o wielu dziesiątkach nauczycieli przekazujących swoją wiedzę najlepiej, jak potrafili, o licznych pracownikach administracji, o bardzo wielu ważnych, podniosłych  momentach, budujących wspólnotę, kształtujących etos tego wyjątkowego miejsca.

        Wspominam z serdeczną wdzięcznością moich poprzedników, dyrektorów,  kierujących szkołą przed laty: Pana Andrzeja Schiffersa, Panią Barbarę Dębowczyk, Panią Marię Ochocką. To dzięki ich wysiłkom nasza szkoła osiągała sukcesy i cieszyła się bardzo dobrą opinią w środowisku.
        Ten rok szkolny jest wyjątkowy - nie taki, jakim wszyscy chcielibyśmy go widzieć. Staramy się jednak wspólnie pokonywać wszelkie przeszkody, mając pewność, że już wkrótce wszyscy, całą naszą wspólnotą, powrócimy do klas i spotkamy się  na szkolnych korytarzach.
       Przecież "żeby patrzeć w przyszłość, trzeba mieć marzenia …" - i my wszyscy je mamy, a więc najlepsze jeszcze przed nami.
      Co prawda nie możemy wspólnie, na świątecznym spotkaniu cieszyć się tym wspaniałym jubileuszem, jednak  tu, na internetowej stronie szkoły wszyscy mamy szansę poczuć się wyjątkową wspólnotą, serdecznie związaną z naszą 215-stką.
      Codzienna, efektywna praca tak dużej placówki, jak nasza, jej pomyślne funkcjonowanie jest wynikiem dobrej współpracy z władzami oświatowymi.
       Dziękuję za zrozumienie naszych problemów i potrzeb oraz pomocne wychodzenie im naprzeciw przez minione lata.

Szanowni  Rodzice !
      Jesteście najważniejszym, nieocenionym wsparciem dla Waszych dzieci, a zatem Wasze rozumienie misji szkoły i codzienna pomoc
w jej funkcjonowaniu to wyraz troski o nie. Dziękuję za każdy przejaw życzliwości, współpracy, dbałości o dobre warunki pracy naszych uczniów i wspólne tworzenie szkolnej społeczności.

Drodzy Uczniowie !
     Szkoła, w której spędzaliście i będziecie spędzać wiele godzin, ucząc się i spotykając z przyjaciółmi, jest, tak jak dla waszych poprzedników, miejscem realizowania planów, rozwijania zainteresowań, nawiązywania przyjaźni, miejscem wyjątkowo ważnym dla przyszłości każdego z Was. I właśnie takie jest jej zadanie.

Koleżanki i Koledzy Nauczyciele !
     Jesteśmy wszyscy spadkobiercami  dzieła naszych poprzedników, tworzonego w tych murach przez dziesięciolecia. Tak, jak dotąd, z dumą i radością nieśmy to dziedzictwo przez następne lata, ku pożytkowi wszystkich naszych wychowanków.
     W taki sposób zapisujemy kolejne piękne rozdziały dziejów NASZEJ SZKOŁY.

I Wy, nasi Absolwenci !
     Nieście wdzięczną pamięć o swojej Pierwszej Szkole wszędzie tam, gdzie teraz jesteście, w Ojczyźnie i gdzieś od niej daleko.

    Pielęgnujmy wszyscy wspólną tradycję i pamięć minionych lat, bo jest to nasze  największe, najważniejsze i najcenniejsze bogactwo.
     Z życzeniami dla nas wszystkich, aby to, co dobre i piękne, towarzyszyło nam każdego dnia.
                                                         
       
Małgorzata Rydzewska
                                                                           Dyrektor Szkoły