Świetlica

Szkolna świetlica zaprasza

Witamy na stronie internetowej - Szkolnego zakątka

Jeżeli chcecie spędzić przyjemnie czas, nauczyć się wielu rzeczy, poznać nowych przyjaciół i dowiedzieć się więcej o otaczającym nas świecie i o tym  co Was interesuje,
zapraszamy do nas w godzinach

od 7:00 do 17:30

Przepustką do świetlicy jest "Karta kwalifikacyjna", którą muszą wypełnić rodzice (prawni opiekunowie)

 

Plan zajęć dnia w świetlicy


7.00  -  8.00      Czytanie wybranego tekstu literackiego. Indywidualna praca dziecka przy stoliku.

8.00 - 10.00   
Zajęcia plastyczne, wykonywanie ilustracji do tekstu literackiego, zabawy przy muzyce, wspólne spożywanie drugiego śniadania.

10.00 - 12.00   
Zabawy ruchowe i zajęcia sportowe na boisku szkolnym i placu zabaw lub w salach świetlicowych (w zależności od pogody). Rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej, doskonalenie sprawności ruchowej dzieci.

12.00 - 13.00   
Przygotowanie do obiadu - kształtowanie potrzeby dbałości o higienę osobistą i prawidłowe zachowanie w stołówce szkolnej.

13.00 - 15.30   
Zajęcia sportowe, gry i zabawy zespołowe na świeżym powietrzu. Zajęcia rozwijające zdolności manualne. Zabawy dydaktyczne rozwijające pamięć i spostrzegawczość. Wspólne spożywanie podwieczorku.

15.30 - 16.30     
Zajęcia w grupach - odrabianie prac domowych, wspólne czytanie lektur szkolnych.

16.30 - 17.30  
Czytanie wybranych pozycji książkowych. Indywidualna praca dziecka przy stoliku. Wykonywanie prac porządkowych.
 
 

Konkurs na logo świetlicy rozstrzygnięty

W styczniu świetlica szkolna ogłosiła konkurs na „Logo Świetlicy Szkolnej". Miło nam poinformować, że konkurs został rozstrzygnięty. Nasza szkolna świetlica od dzisiaj posiada swoje LOGO. Należy pogratulować wszystkim dzieciom, które brały udział w tym konkursie. Wszystkie prace konkursowe są przepiękne. Wykonanie loga Świetlicy Szkolnej wymagało od dzieci pomysłowości, kreatywności i zaangażowania, dlatego wybór zwycięskiej pracy konkursowej wcale nie był łatwy.

Czytaj więcej...

21 marca - Pierwszy Dzień Wiosny

http://sp215.info/s2/dokumenty/swietlica//sw-21-01/wiosna_mala.jpg

Jak co roku 21 marca świętujemy - zawitała nasza kochana wiosna. Wszyscy czekamy na nią z utęsknieniem po zimowych miesiącach. Dla dzieci zwiastuje ona ciepło, pożegnanie z grubymi kurtkami, częstsze i dłuższe wizyty na placu zabaw.

Dzieci śpiewają w piosence:

"Maszeruje wiosna w ręku

Trzyma kwiat gdy go

W górę wznosi

Czytaj więcej...

Województwo lubuskie i dolnośląskie

http://sp215.info/s2/dokumenty/swietlica//sw-21-01/lubuskiedolnosl.jpg.jpg

Tym razem zwiedziliśmy dwa województwa znajdujące się w zachodniej części Polski, tuż przy granicy z Niemcami, a mianowicie województwo lubuskie i dolnośląskie. Uczniowie poznali ogólne informacje, położenie na mapie, ich historia, największe miasta czy osobowości powiązane z danym rejonem. Wykorzystując tablice multimedialną udało nam się zobaczyć najpiękniejsze miejsca w danych rejonów. Najbardziej do gustu naszym uczniom przypadł rezerwat faunistyczny “Nietoperek” - jedno z największych w Europie zimowisk nietoperzy.

Czytaj więcej...

8 MARCA – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOBIET

        Międzynarodowy Dzień Kobiet – coroczne święto obchodzone 8 marca od 1910 roku. Międzynarodówka Socjalistyczna w Kopenhadze ustanowiła obchodzony na całym świecie Dzień Kobiet, który służyć miał krzewieniu idei praw kobiet oraz budowaniu społecznego wsparcia dla powszechnych praw wyborczych dla kobiet. 

Czytaj więcej...

Województwo Kujawsko-Pomorskie i Wielkopolskie

http://sp215.info/s2/dokumenty/swietlica//sw-21-01/wielko_kujaw.jpg

Nasze dzieciaki uczęszczające na zajęcia świetlicowe poznały kolejne województwa, a mianowicie województwo kujawsko-pomorskie i wielkopolskie. Tak jak w przypadku poprzednich rejonów były to ogólne informacje, położenie na mapie, ich historia, największe miasta czy osobowości powiązane z danym rejonem. To co najbardziej przypadło do gustu uczniom to legendy. Uwielbiają zagłębiać się w świat dawnych opowieści dotyczących poznawanych rejonów. 

Czytaj więcej...