Finał zbiórki dla Schroniska pod psim Aniołem, liczenie, pakowanie i przewóz rzeczy

Międzynarodowy Dzień Zwierząt - 4 października i z tej okazji włączyliśmy się z Wawerskim Centrum Kultury do zbiórki dla Schroniska pod Psim Aniołem.

Jak wyglądał przebieg akcji? Zapraszamy na relację z przygotowań, zbiórki i finału. 

Wolontariusze z naszego SKW zajęli się organizacją potrzebnych rzeczy: kartony do zbiórki, plakaty, grafik wolontariuszy, którzy będą dyżurować na przerwach i zbierać środki. Przyszedł czas na hasło: "Nie zwlekaj! Włącz się i pomagaj! Są potrzebne takie rzeczy jak: karma sucha dla psów i kotów, puszki, koce, kołdry, smycze, zabawki (odpowiednie dla zwierząt). Bądź przyjacielem zwierząt. Czas, start :)".

Oto kilka zdjęć z przygotowań do zbiórki:

W dniach 18.10.2021r.- 25.10.2021r. wolontariusze SKW ogłaszali i propagowali akcję wśród uczniów, zbierali rzeczy dla zwierząt i przenosili je w miejsce zbiórek. Uczniowie z różnych klas hojnie zapełniali kartony. Klasa 2d w ciągu jednego dnia zapełniła cały brzeg korytarza I piętra. Wzruszyli się losem zwierząt. To był bardzo pracowity tydzień.

Tydzień 18-25.10.2021 r. na zdjęciach:

Finał akcji - 26 października w naszej szkole zakończyła się zbiórka karmy dla psów i kotów przebywających w Schronisku i odbyło się wspólne liczenie i pakowanie zebranych darów. "Mieliśmy pełne ręce roboty i  matematyka się nam przydała"- relacjonują wolontariusze SKW.

Nic dziwnego, bo były to pokaźne kilogramy. HURRA, KOCHANI UCZNIOWIE!!!!! Nasza Szkoła stanęła na wysokości zadania i zebrała 300 kg karmy suchej i mokrej. Ale to nie wszystko, dodatkowo zebraliśmy:
- Ręczniki – 5 sztuk,
- Koce i śpiwory - 19 sztuk,
- Poduszki – 22 sztuki,
- Kołdry, prześcieradła – 28 sztuk,
 oraz cały karton misek i zabawek :)

http://sp215.info/s2/images/wolontariat/2021/zebrano2.jpg

Zebrane prezenty udało się przekazać w tym samym dniu. Karolinka - nasza wolontariuszka osobiście zawiozła z tatą wszystkie upominki i odwiedziła schronisko. Drugim samochodem wsparła nas Pani A. Zasępa-Janik - mama naszego ucznia. Dziękujemy. Dla kotków i piesków ze schroniska to był piękny prezent z okazji Międzynarodowego Dnia Zwierząt.

I na koniec zdjęcia z zakończenia zbiórki:

Dziękujemy wszystkich którzy wsparli zbiórkę, razem możemy więcej!