mLegitymacja to dokument elektroniczny będący częścią bezpłatnej aplikacji mObywatel, zainstalowanej na urządzeniu mobilnym.
mLegitymacja poświadcza uprawnienia uczniów w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzystają z "tradycyjnych" dokumentów. Korzystając z mLegitymacji można potwierdzić, że jest się uczniem danej szkoły bądź skorzystać z ulg i zwolnień, które przysługują po jej okazaniu.
Mobilną legitymacje może otrzymać każdy uczeń który posiada papierową wersję dokumentu. Okres ważności Legitymacji jest tożsamy z okresem ważności wydanej wcześniej wersji papierowej.
Aby uzyskać Legitymację należy:
1.    Przesłać wniosek o wydanie mLegitymacji oraz zdjęcie legitymacyjne, drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zdjęcie powinno być zapisane w formacie JPG lub JPEG o rozmiarze nieprzekraczającym 5MB. Plik ze zdjęciem powinien być nazwany imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą.
2.    Odebrać z sekretariatu szkoły wydrukowany jednorazowy kod aktywacyjny potrzebny do uruchomienia usługi mLegitymacji (ważny 30 dni od chwili wygenerowania w systemie).
3.    Aby korzystać z mLegitymacji, konieczne jest pobranie na telefon (z systemem Android w wersji 6.0 lub wyższej) bezpłatną aplikację rządową mObywatel, wczytać kod QR, wprowadzić kod aktywacyjny i uruchomić system.

Załączniki:

wniosek
instrukcja instalacji mLegitymacji
• Regulamin usługi mLegitymacja
• Bezpłatny Generator Zdjęć do mLegitymacji