W tym roku nasza szkoła rozpoczęła współpracę z fundacją GoodNetwork, którą misją jest: "Rozmawiasz on-line - Pomagasz". Celem projektu jest budowanie relacji poprzez spotkania on-line z placówkami edukacyjnymi pracującymi na rzecz dzieci i młodzieży dotkniętymi ubóstwem z Azji, Afryki i Ameryki Łacińskiej. Nawiązaliśmy współpracę z Panem Charles Juma, założycielem i nauczycielem w Outering Schools z Nairobi w Kenii. Organizujemy wspólne lekcje on-line, które poświęcone są m.in. poznawaniu kultury, zwyczajów danego kraju oraz warunków życia, doskonaleniu umiejętności językowych, poznawaniu zainteresowań swoich rówieśników.  Nasi uczniowie nagrali film dla nich, ukazujący naszą szkołę i okolicę.
Film można obejrzeć tu: https://youtu.be/vUxUFCX9cjQ    
Nasze spotkania uczą wrażliwości i empatii na potrzeby mniej posiadających, dlatego Wolontariusze z naszej szkoły organizują zbiórki, z których dochód przeznaczony jest właśnie na partnerską szkołę Outering School, która mieści się w slamsach. Dzięki zebranym funduszom, nasi przyjaciele będą mogli zakupić potrzebny sprzęt i materiały szkolne, stypendia dla potrzebujących uczniów lub zrobić potrzebny remont w placówce. Zależy nam, aby uczniowie pomagali sobie, stając się wrażliwymi na potrzeby rówieśników.           

Opublikowano: niedziela, 20, luty 2022 21:55

Po raz kolejny przeprowadziliśmy w naszej szkole akcję „Ozdób choinkę własnym sercem”.
W akcji wzięło udział aż  25 klas z naszej Szkoły. Brawo WY:)
Razem obdarowaliśmy ludzi chorych, samotnych, potrzebujących, Dom Dziecka i rodzinę z dziećmi, która właśnie traci mamę.
Obdarowani przy przekazywaniu paczek nie kryli łez wzruszenia.
Sami zobaczcie  jak wielkiego dzieła dokonaliśmy :)

Ps. Na choince ukrył się prezent również dla Was.

Dziękujemy wszystkich zaangażowanych: Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom :)

https://view.genial.ly/61bf7618ad17190e3ff787db/presentation-choinka-sp215

 

 

Dnia 3 czerwca wolontariusze z naszego SKW włączyli się w organizację wizyty przedszkolaków przybyłych do nas z pobliskiego Przedszkola 331, "U Słonia Szczęściarza". Nasi mili goście w towarzystwie wolontariuszy zwiedzili naszą szkołę i wykonali przepiękne rybki metodą origami. "Cieszymy się, że mogliśmy opowiedzieć im o naszej szkole, a także pomóc w rozdawaniu i przyklejaniu kółeczek. Udało nam się przez chwilę wrócić myślami do czasów, w których to my byliśmy tuż u progu szkoły podstawowej" - relacjonują wolontariusze. To było wyjątkowe spotkanie.