Światowy Dzień Praw Dziecka

 20 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Praw Dziecka.

To wspaniała okazja, aby głośniej niż zwykle porozmawiać o prawach dziecka,  
a także o jego potrzebach i problemach.

 Z uwagi na trwającą obecnie naukę tylko w formie zdalnej zaprosiliśmy uczniów do udziału w projekcie, który uwzględnił ten fakt. Projekt nosił nazwę: „Do czego potrzebne są dzieciom prawa dziecka?”. Celem projektu było uzmysłowienie uczniom codziennych sytuacji życiowych, w których honorowane są ich prawa i sytuacji, w których powinni przypomnieć innym o ich istnieniu. Wychowawcy przeprowadzili zajęcia tematyczne, zapoznając uczniów z prawami opisanymi w Konwencji o Prawach Dziecka. Za pośrednictwem aplikacji Menti uczniowie wzięli udział w głosowaniu na  Najważniejsze dla mnie prawo”. Wyniki głosowania zostały przedstawione na wykresie. Zwieńczeniem obchodów Święta były przygotowanie przez uczniów filmy.

 Szczególne podziękowania kierujemy w stronę klasy 4a wraz z wychowawczynią, panią Agnieszką Fijałkowską, uczennic klasy 8d: Magdaleny, Anastazji i Hani wraz  
z wychowawcą panem Dariuszem Łopacińskim, uczennicy klasy 4D: Oli wraz  
z wychowawczynią panią Urszulą Śmietanką oraz uczennicy klasy 1B: Emilki wraz 
z wychowawczynią panią Marzeną Zawadzką.

 Pozdrawiamy Was ponadczasowymi myślami Janusza Korczaka – wielkiego zwolennika i prekursora działań na rzecz praw dziecka.  „Nie ma dzieci – są ludzie”, „Dzieci nie są głupsze od dorosłych, tylko mają mniej doświadczenia”.

 Zespół Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej SP 215 w Warszawie

 

  Filmy

animotica 22 11 11 13 59.mp4
prawa dziecka.mp4
prawa dziecka Aleksandra Kwiatek z 4d.mp4


http://sp215.info/s2/dokumenty/artykuly/2020/prawa-dziecka/1-najwazniejsze-dla-mnie-prawo-to.jpg