Świetlica

http://sp215.info/s2/dokumenty/swietlica/1b-715.jpg

Witamy na stronie internetowej - Szkolnego zakątka

Jeżeli chcecie spędzić przyjemnie czas, nauczyć się wielu rzeczy, poznać nowych przyjaciół i dowiedzieć się więcej o otaczającym nas świecie i o tym  co Was interesuje,
zapraszamy do nas w godzinach

od 7:00 do 17:30

Przepustką do świetlicy jest "Karta kwalifikacyjna", którą muszą wypełnić rodzice (prawni opiekunowie)

 

Plan zajęć dnia w świetlicy


7.00  -  8.00      Czytanie wybranego tekstu literackiego. Indywidualna praca dziecka przy stoliku.

8.00 - 10.00   
Zajęcia plastyczne, wykonywanie ilustracji do tekstu literackiego, zabawy przy muzyce, wspólne spożywanie drugiego śniadania.

10.00 - 12.00   
Zabawy ruchowe i zajęcia sportowe na boisku szkolnym i placu zabaw lub w salach świetlicowych (w zależności od pogody). Rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej, doskonalenie sprawności ruchowej dzieci.

12.00 - 13.00   
Przygotowanie do obiadu - kształtowanie potrzeby dbałości o higienę osobistą i prawidłowe zachowanie w stołówce szkolnej.

13.00 - 15.30   
Zajęcia sportowe, gry i zabawy zespołowe na świeżym powietrzu. Zajęcia rozwijające zdolności manualne. Zabawy dydaktyczne rozwijające pamięć i spostrzegawczość. Wspólne spożywanie podwieczorku.

15.30 - 16.30     
Zajęcia w grupach - odrabianie prac domowych, wspólne czytanie lektur szkolnych.

16.30 - 17.30  
Czytanie wybranych pozycji książkowych. Indywidualna praca dziecka przy stoliku. Wykonywanie prac porządkowych.
 
 

Mazowsze - region w którym mieszkamy!

Nasza podróż po Mazowszu dobiegła końca. Uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe przez 4 tygodnie poznawali ogólne informacje o rejonie, położenie na mapie czy jego historię. Mieli szansę lepiej poznać Warszawę jako stolicę Polski oraz największe miasto nie tylko Mazowsza, ale i całego kraju. Oczywiście nie można, nie wspomnieć tu o wielkim polskim kompozytorze i pianiście Fryderyku Chopinie, który urodził się w Żelazowej Woli. Uczniowie poznali historię Chopina oraz wspólnie wysłuchaliśmy kilku utworów kompozytora. Udało nam się porozmawiać z dziećmi o Kampinoskim Parku Narodowym znajdującym się na ternie Mazowsza. Na naszych zajęciach nie mogło zabraknąć słynnego Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Niestety, dzieci podziwiały zespół tylko na ekranie monitora.

Czytaj więcej...

Wycieczka: Tablica Pamiątkowa płk. Jana Szypowskiego

W dniu 13.10.2021 r. wraz z uczniami oddziałów 1b, 1c oraz 1d udaliśmy się na wycieczkę do Tablicy Pamiątkowej płk. Jana Szypowskiego, która znajduje się w jego domu przy ul. Podolskiej 12 w Warszawie. Tablica Pamiątkowa, którą mogliśmy podziwiać wraz z uczniami upamiętnia miejsce, gdzie w czasie II wojny światowej sprawdzano działanie pierwszych zapalników do granatów produkowanych w konspiracji. W przydomowym ogrodzie dokonywano prób z butelkami zapalającymi, przeznaczonymi do zwalczania czołgów i bunkrów niemieckich.

W dniu 18 września 1987 roku Dzielnicowy Komitet Ochrony Pomników Walki i Męczeństwa, Warszawa Praga Południe nadał naszej szkole Tytuł opiekuna - Patrona Miejsc Pamięci Narodowej i powierzył stałej opiece ową Tablicę Pamiątkową.

Wraz z uczniami odwiedziliśmy również głaz upamiętniający płk. Jana Szypowskiego. Znajduje się on w pobliskim parku, który nazwany jest na jego cześć: Park im. płk. Jana Szypowskiego „Leśnika” w Warszawie. Złożyliśmy wiązankę oraz zapaliliśmy znicz, upamiętniając postać pułkownika oraz jego działania wojenne.

 

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Ratownictwa Medycznego

Od 15 lat w dniu 13 października obchodzony jest Światowy Dzień Ratownictwa Medycznego.

To idealny dzień, aby poświęcić chwilę uwagi pracy ratowników.  Jest to ciężka, odpowiedzialna i stresująca praca. Bardzo często ratownicy medyczni ryzykują własne życie i zdrowie, aby dotrzeć do potrzebującego na czas i udzielić mu pomocy.  To ratownicy medyczni jako pierwsi pojawiają się  na miejscu wypadków, katastrofy, nagłego zachorowania i udzielają pierwszej pomocy. Dzisiejszy dzień dodatkowo ma nam uświadomić, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Cieszymy się bardzo, że udało nam się w trakcie zajęć świetlicowych zwrócić uwagę dzieci jak ważna jest praca ratownika medycznego oraz pierwsza pomoc. 

Wszystkim ratownikom medycznym należą się podziękowanie za ich trud, pracę i poświęcenia. Życzymy Wam zadowolenia z pracy, poczucia docenienia, udanych akcji pomocowych i spełnienia.

 

Czytaj więcej...

Witamy po wakacjach!!!

Mamy nadzieję, że wszyscy nasi uczniowie odpoczęli i naładowali baterię. Jak spędziliście wakacje? Każdy z uczniów będzie miał możliwość podzielenia się swoimi przygodami z koleżankami i kolegami podczas zajęć świetlicowych. Już nie możemy się doczekać Waszych opowieści:) 

Ruszamy z nowym rokiem szkolnym 2021/22. 

 

Czekamy na Was:)

 

Czytaj więcej...

Mamy wakacje!!!

Kolejny rok szkolny za nami. Nie da się ukryć, że był on inny od pozostałych. Był to rok w którym uczniowie, rodzice oraz cała kadra pedagogiczna musiała zmierzyć się z wyzwaniami, o których wcześniej nie śniło się nawet filozofom. Teraz nadszedł czas odpoczynku, odpoczynku na który wszyscy bez wątpienia zasłużyliśmy. Jednak wszyscy musimy pamiętać, o obowiązku dbania o bezpieczeństwo swoje oraz innych osób. Jak powinniśmy postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami? Wystarczy wykazać zdrowy rozsądek i pamiętać o kluczowych zasadach bezpieczeństwa.

 

Czytaj więcej...