Świetlica

http://sp215.info/s2/dokumenty/swietlica/1b-715.jpg

Witamy na stronie internetowej - Szkolnego zakątka

Jeżeli chcecie spędzić przyjemnie czas, nauczyć się wielu rzeczy, poznać nowych przyjaciół i dowiedzieć się więcej o otaczającym nas świecie i o tym  co Was interesuje,
zapraszamy do nas w godzinach

od 7:00 do 17:00

Przepustką do świetlicy jest "Karta kwalifikacyjna", którą muszą wypełnić rodzice (prawni opiekunowie)

Pobierz kartę kwalifikacyjną
 

Plan zajęć dnia w świetlicy


7.00  -  8.00    Czytanie wybranego tekstu literackiego. Indywidualna praca dziecka przy stoliku.

8.00 - 10.00   
Zajęcia plastyczne, wykonywanie ilustracji do tekstu literackiego, zabawy przy muzyce, wspólne spożywanie drugiego śniadania.

10.00 - 12.00   
Zabawy ruchowe i zajęcia sportowe na boisku szkolnym i placu zabaw lub w salach świetlicowych (w zależności od pogody). Rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej, doskonalenie sprawności ruchowej dzieci.

12.00 - 13.00   
Przygotowanie do obiadu - kształtowanie potrzeby dbałości o higienę osobistą i prawidłowe zachowanie w stołówce szkolnej.

13.00 - 15.30   
Zajęcia sportowe, gry i zabawy zespołowe na świeżym powietrzu. Zajęcia rozwijające zdolności manualne. Zabawy dydaktyczne rozwijające pamięć i spostrzegawczość. Wspólne spożywanie podwieczorku.

15.30 - 16.30   
Zajęcia w grupach - odrabianie prac domowych, wspólne czytanie lektur szkolnych.

16.30 - 17.00   
Czytanie wybranych pozycji książkowych. Indywidualna praca dziecka przy stoliku. Wykonywanie prac porządkowych.

PROGRAM EDUKACYJNY – WYMIANA POCZTÓWKOWA

http://sp215.info/s2/dokumenty/artykuly/2021/20/skrz.jpgProgram edukacyjny "Wymiana pocztówkowa", w którym nasza szkoła wzięła udział odniósł ogromny sukces. Tak ja już wspominałam wraz z uczniami udało nam się wysłać około 40 kartek pocztowych. Oznacza to, że nawiązaliśmy kontakt z około 40 szkołami podstawowymi w całej Polsce.
Z wielką przyjemnością prezentujemy naszą już nie taką "małą" galerię kartek i listów jakie wpłynęły do naszej szkoły. Ma ona dużą szansę wzrosnąć, ponieważ cały czas czekamy na kolejne kartki. Dziękujemy wszystkim szkołą za przesłane kartki, listy i pozdrowienia. Program ten odniósł ogromny sukces wśród dzieci, okazał się dla nich wspaniałą zabawą. Wychowankowie naszej świetlicy z dużym podziwem podchodzą i oglądają mapę wraz z kartkami.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć kartek i listów jakie zdobią naszą świetlicę.

 

 

Czytaj więcej...

SPOTKANIE - STRAŻAK WOJTEK OPOWIADA

http://sp215.info/s2/dokumenty/artykuly/2021/straz.jpgPoniedziałek 10 maja dla dzieci okazał się bardzo udany, a wszystko za sprawą jednego Pana?? W świetlicy szkolnej udało się zorganizować spotkanie on-line pod tytułem: "Strażak Wojtek opowiada". Uczniowie mieli okazję posłuchać jak Pan Wojciech Leszczyk został strażakiem, jak wygląda jego praca, w jakich akcjach uczestniczył podczas pełnienia służby, jak dbać o bezpieczeństwo oraz czemu w każdym wozie strażackim znajduje się maskotka? Pan Wojciech za pomocą kamerki pokazał dzieciom jak wyglądała wyposażenie każdego strażaka podczas akcji ratunkowych, gdzie strażacy przygotowują się w zaledwie 60 sekund do akcji oraz jakie mamy rodzaje wozów strażackich. Dzieci miały szansę zobaczyć pierwszy wóz strażacki Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 17 na Ursynowie, który pomimo, że nie jeździ już na akcje nadal znajduje się w straży. Ciekawość dzieci odnośnie pracy strażaka została zaspokojona w 100 %, a wszystko dzięki Panu Wojtkowi, który niestrudzenie odpowiadał na wszystkie pytania naszych uczniów. Spotkanie zakończyliśmy dopiero, gdy dzieciom zabrakło pytań.

W imieniu dyrekcji, nauczycieli oraz wszystkich uczniów dziękujemy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 17 na Ursynowie oraz Panu Wojciechowi Leszczyk za poświęcony czas oraz bardzo miłe spotkanie on-line.

Program Edukacyjny – Wymiana Pocztówkowa

„Ludzie listy piszą zwykłe polecone …..” śpiewali kiedyś Skaldowie. Kiedyś jedyna forma komunikacji z bliskimi mieszkającymi daleko, dziś w dobie elektroniki praktycznie zapomniana. W roku szkolnym 2020/2021 w ramach zajęć świetlicowych chcemy troszkę ją odświeżyć i chociaż przez nauczanie zdalne często musimy nasze plany zmienić lub odłożyć na później to w tym przypadku mamy nasz mały sukces. Ale za nim o nim, to troszkę o samym programie. Idea wiodąca programu to propagowanie tradycyjnego sposobu przesyłania informacji w formie pocztówek i listów. A jego celem jest wymiana pocztówek i listów z innymi uczniami na terenie całej Polski. 

Czytaj więcej...

21 marca – Pierwszy Dzień Wiosny

Doczekaliśmy się, mamy 21 marca czyli pierwszy dzień wiosny. Nie wiemy jak inni, ale wychowawcy świetlicy bardzo się z tego cieszą. Pogoda za oknem pierwszego dnia wiosny nie do końca jest taka jakbyśmy chcieli, można było nawet dostrzec płatki śniegu. Liczymy za to, że każdego kolejnego dnia będzie się ona poprawiać, a ciepłe dni są coraz bliżej nas. Dzieci już od pierwszego roku w przedszkolu uczą się o wiośnie, jej zwiastunach, miesiącach jakie do niej należą, czy Marzannie. Każdą wiedzę trzeba jednak powtarzać by ją utrwalać, dlatego o wiośnie prowadzone są zajęcia również w szkole. Ten rok jest inny od pozostałych, przez nauczanie zdalne nasze sale świetlicowe nie toną w bałaganie bibuły, nikt nie podziwia naszych gazetek ściennych z pięknymi kwiatami, ptakami czy Marzanną. Aby chodź częściowo przywitać wiosnę z należytym szacunkiem wychowawcy świetlicy przygotowali krótkie, ciekawe i bardzo kolorowe prezentacje w genially na które zapraszamy nie tylko dzieci, ale i rodziców.

Miłego oglądania

Czytaj więcej...

8 MARCA – DZIEŃ KOBIET

http://sp215.info/s2/dokumenty/artykuly/2021/swietlica/dzien_kobiet.jpgMiędzynarodowy Dzień Kobiet - coroczne święto obchodzone 8 marca od 1910 roku. Międzynarodówka Socjalistyczna w Kopenhadze ustanowiła obchodzony na całym świecie Dzień Kobiet, który służyć miał krzewieniu idei praw kobiet oraz budowaniu społecznego wsparcia dla powszechnych praw wyborczych dla kobiet.
W Polsce święto to było najbardziej popularne w okresie PRL. Wśród najczęstszych prezentów ofiarowanych kobietom wymienia się: goździki i rajstopy, a później tulipany. W latach 70. do tych popularnych prezentów dołączyły kwiaty. Z okazji dnia kobiet publikowano portrety kobiet różnych sektorów życia gospodarczego zgodnie z opinią Władysława Gomułki, że "nie ma dziś w Polsce dziedziny, w której kobiety nie odgrywałyby ważnej roli". Święto to było obowiązkowe w zakładach pracy i szkołach. Panie otrzymywały wtedy: rajstopy, ręczniki, ścierki, mydła czy kawę. A co dziś dostają kobiety te małe i te duże? Przede wszystkim słodycze i kwiaty, dodatkowo biżuterie lub kosmetyki.

Czytaj więcej...