Wolontariat

Taniec polsko-ukraiński. Wszyscy chcemy pokoju.

Uczennice naszej szkoły narodowości polskiej, ukraińskiej, białoruskiej zrealizowały swój pomysł na to jak tańcem można wyrazić wzajemne braterstwo i życzliwość. Pod hasłem: „Nie szukajmy różnic. Jesteśmy sobie równi. Pragniemy się rozwijać i żyć w bezpiecznym świecie. Wszyscy pragniemy pokoju" wykonały układ choreograficzny do ludowej ukraińskiej piosenki „Czom Ty nie pryjszoł”.  „Mogłyśmy się  lepiej poznać i coś zrobić razem” relacjonują wolontariuszki z 8b. "Razem łatwiej pokonywać trudności i można fajnie spędzić czas". Zapraszamy na fotorelację.

https://www.youtube.com/watch?v=R6Q_k9Yun-8

http://sp215.info/s2/images/artykuly/2022/06/zdjecie-taniec.jpg

Wizyta przedszkolaków z Przedszkola nr 331 "U Słonia Szczęściarza".

Dnia 3 czerwca wolontariusze z naszego SKW włączyli się w organizację wizyty przedszkolaków przybyłych do nas z pobliskiego Przedszkola 331, "U Słonia Szczęściarza". Nasi mili goście w towarzystwie wolontariuszy zwiedzili naszą szkołę i wykonali przepiękne rybki metodą origami. "Cieszymy się, że mogliśmy opowiedzieć im o naszej szkole, a także pomóc w rozdawaniu i przyklejaniu kółeczek. Udało nam się przez chwilę wrócić myślami do czasów, w których to my byliśmy tuż u progu szkoły podstawowej" - relacjonują wolontariusze. To było wyjątkowe spotkanie. 

http://sp215.info/s2/images/wolontariat/2021/wizyta_przedszkolakow2.JPG

Czytaj więcej...

Finał zbiórki „NIE BĄDŹ SKNERA, KUP PAMPERA!”

W tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy wesprzeć noworodki, niemowlęta i malutkie dzieci  z poniższych placówek:
- Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny (IOP) w Otwocku;
- Zakład Opiekuńczo – Leczniczy w Kraszewie – Czubakach;
- Domy dla Dzieci w Otwocku i Rodzinny dom Dziecka w Podbieli;
- Organizacja społeczna „Misja Pomocy”.

Do 17 grudnia  na terenie naszej szkoły odbywała się zbiórka: pampersów, chusteczek, słoiczków, kosmetyków i chemii dla niemowląt.

Czytaj więcej...

Podziękowanie za udział w Wielkiej Charytatywnej Zbiórce Grosza

dyplom

Warszawski Festiwal wolontariatu szkolnego

http://sp215.info/s2/images/wolontariat/2021/Nagowek.png

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, Centrum Edukacji Obywatelskiej przygotowało coś specjalnego dla szkolnych kół wolontariatu, a mianowicie Warszawski Festiwal wolontariatu szkolnego. Nie mogło nas tam zabraknąć :)

Czytaj więcej...