http://sp215.info/s3/dokumenty/artykuly/2024/02/goraczka-zlota-300.jpgMałe gesty, wielkie czyny.

Szanowni Wychowawcy, Nauczyciele, Rodzice, drodzy uczniowie,
ruszyła kolejna edycja akcji "Gorączka Złota PCK", w którą - za zgodą Dyrekcji - włącza się również nasza Szkoła.
Zasady są banalnie proste i każdy może wziąć udział:
1. Każda klasa, jeśli zechce wziąć udział w w/w akcji, przygotuje skarbonkę, którą może postawić :
w widocznym miejscu (może to być słoik lub inny pojemnik, który oznaczy napisem "Gorączka Złota PCK", albo wychowawca przechowywać ją będzie w bezpiecznym miejscu i wyjmie ją tylko na lekcji wychowawczej; wówczas uczniowie złożą "miedziaki", a w kl. 1 - 3 np. raz w tygodniu na jednej lekcji.
WOLONTARIUSZE z tejże klasy dzień przed lekcją wychowawczą przypomną klasie o przyniesieniu "miedziaków" (tę sprawę pozostawiamy do ustalenia na lekcjach wychowawczych.)
2. Do skarbonki wrzucamy TYLKO "złote drobniaki", tzw. "miedziaki" (1, 2 czy 5 groszy). Akcja polega na zebraniu jak największej liczby monet (liczy się ich waga).
3. Placówka, która zbierze najwięcej monet otrzyma nagrodę, klasa również zostanie nagrodzona.

http://sp215.info/s3/dokumenty/artykuly/2023/11/paczka-img.jpg

Zapraszamy uczniów i rodziców do udziału w akcji "Paczka inna niż zwykle", która wspiera funkcjonowanie hospicjum stacjonarnego Sióstr Felicjanek im. bł. Hanny Chrzanowskiej w Warszawie.

W ramach akcji w dniach 27 listopada - 1 grudnia na terenie naszej szkoły będzie prowadzona zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy, które będą służyć w pielęgnacji nad chorymi.

http://sp215.info/s3/dokumenty/artykuly/2023/11/wolont-1.jpgOd początku roku szkolnego Wolontariat w naszej szkole jest bardzo aktywny; we wtorki i czwartki na przerwach prowadzi " Kawiarenkę szkolną".
Wolontariusze - upieczone w domu ciasto - sprzedają na przerwach, a pozyskany ze sprzedaży dochód przeznaczają na zaprzyjaźnioną szkole w Afryce(w Kenii) oraz na Mini Zoo prowadzone w Ośrodku Rehabilitacji " Helenów" dla zwierząt poszkodowanych w wypadkach. Cała społeczność szkolna bardzo aktywnie włącza się w w/ wymienione akcje Wolontariatu
Zapraszamy do oglądania zdjęć

http://sp215.info/s3/dokumenty/artykuly/2023/03/wielkopostne_porzadki-2023.jpgW ramach akcji "Wielkopostne porządki" w dniach 28 marca - 3 kwietnia br. Szkolne Koło Wolontariatu organizuje zbiórkę artykułów chemii gospodarczej z przeznaczeniem dla Domu Pomocy Społecznej przy ul. Hetmańskiej w Warszawie.

Zbieramy następujące artykuły:
•    płyny do mycia naczyń, podłóg i okien
•    ściereczki
•    proszki do prania
•    mydło
•    papier

Przyniesione rzeczy uczeń może dostarczyć do sali 34 lub przekazać Wolontariuszom.
Zachęcamy do włączenia się w akcję!
SKW